Acte de reconeixement als esportistes destacats de 2017
Celebrat el passat dijous en el marc de les Fires de Llucmajor

El passat dijous se celebrà l'acte de reconeixement als esportistes locals destacats en el Claustre de Sant Bonaventura. HI assistí el batle de Llucmajor, Bernadí Vives; el regidor d'Esports, Tomeu Tugores i el regidor Jaume Tomàs. Es van reconèixer els mèrits de prop de 70 esportistes entre esports individuals i d'equips.

AEROMODELISME

Jaume Rosselló Pedrosa
Campió de Balears

ATLETISME

Adrián Vadell Benavente
Campió de Balears

Daniel Ramírez Escribano
Campió de Balears

Manuel Durán González
Campió de Balears

BALL ESPORTIU

Marc Pons
Campió i Subcampió d’Espanya i participació al Campionat del Món

Sergi Pons
Campió i Subcampió d’Espanya

Francesc Cañellas Taberner
Finalista al Campionat d’Espanya

Maria del Mar Ginard Puigserver
Campiona de Balears

FUTBOL

Campions de la Lliga Aleví de 1ª Regional Grup A
Fernando Ayudarte,
Joan Brasil,
Martí Arasa,
Javier Franco,
Jose Roman Ferrari,
Sergine Sall (PAPITO)
Andres Zafra,
Daniel Hernaez,
Roberto Ferreira,
Borja Sanchez,
Xavier Hernandez,
Ramón Peset,
Christian Martinez,
Francisco Cobo

FUTBOL TAULA – SUBBUTEO

José M. Castellano Ávila
Campió de Balears

GIMNÀSTICA ARTÍSTICA MASCULINA

Iker Múñoz
Campió i Subcampió de Balears

Ivan Pujals
Campió de Balears

Rubén Carnicero
Campió de Balears

Álvaro Pujals
Campió i Subcampió de Balears

Alex Roig
Campió de Balears

GIMNÀSTICA RÍTMICA

Zaira González
Campiona de Balears

Salma Salinas
Campiona de Balears

Mª José Veigas
Campiona de Balears

Noemi Lagüela
Campiona de Balears

Inés Vidal
Campiona de Balears

Paula Mayol
Campiona de Balears

Iria Moratalla
Campiona de Balears

Joana M. Verger
Campiona de Balears

Aina Serra
Campiona de Balears

Joana Aina Arraez
Campiona de Balears

Jasmine Fernández
Campiona de Balears, finalista al Campionat d’Espanya
i guanyadora de la Beca Divina Pastora

Lara Nawi
Campiona de la Comunitat d’Aragó i
guanyadora de la Beca Divina Pastora

Neus Navas Pascual
Campiona de Balears

Irene Echauri
Campiona de Balears

NATACIÓ

Miquel Noguera Tomàs
Campió d’Espanya de clubs, Subcampió d’Espanya i Campió de Balears

PESCA, CURRICAN COSTERO

Vicente Monerris
Campió de Balears

PETANCA

Marco Antonio Galindo Camino
Campió de Balears i Campió de Lliga

Luis Minguell Canet
Campió de Balears i Campió de Lliga

Roberto C. López Ferrer
Campió de Balears i Campió de Lliga

José Vidal
Campió de Balears i Campió de Lliga

Antonio Ruiz
Campió de Lliga

Rafael Garcías
Campió de Lliga

Luis Antonio Caballero
Campió de Lliga

Manuel Yergas
Campió de Lliga

Javier Caballero
Campió de Lliga

Mateo Cortés
Campió de Lliga

Daniel Barbero
Campió de Lliga

TAEKWONDO

Alba Molina Rodríguez
Campiona de Balears

Yolanda Molina Rodríguez
Campiona de Balears

Inés Gutiérrez
Campiona de Balears

Manuel Hidalgo Sarmiento
Campió de Balears

Pilar Sánchez Parra
Campiona de Balears

David Martínez
Campió de Balears

Cristina Frías
Bronze al Campionat d’Espanya i Bronze a l’Open Internacional d’Espanya, Campiona de Balears

TRIATLÓ

Joan Nadal Clar
Bronze al Campionat d’Espanya i Campió de Balears

Biel Forteza Ferrer
Subcampió d’Espanya i Campió de Balears

VELA

Paula Barceló
Campiona del Món

Maria Perelló
Campiona del Món i Campiona d’Espanya per equips

Clara Llabrés
Subcampiona d’Europa

Pau Homar
Campió d’Espanya per equips

Pau Mesquida
Campió d’Espanya per equips

Andrea Torres
Campiona d’Espanya

TÈCNIC

Adrian Barceló
Pels resultats obtinguts en categoria Optimist i 420
Bookmark and Share
imatge peu

Plaça d'Espanya, 12, 07620 Llucmajor - Telèfon: 971 660 050 Contacte / Mapa web